1/11
Що може захистити малюка від туберкульозу?

Грудне вигодовування є важливим для здоров’я дитини, але не захищає від інфекцій. Оберіть іншу відповідь.

Імунітет не захищає від хвороб, проти яких роблять обов’язкові щеплення.

Правильно

Малюки контактують зі світом та іншими людьми з перших годин життя, тому легко можуть заразитися інфекціями, що передаються повітряно-крапельним шляхом. Туберкульоз у немовлят важко піддається лікуванню, спричиняє ушкодження головного мозку, легень, нирок та інших органів, зазвичай призводить до смерті. Єдине, що може захистити малюка від туберкульозу, це вакцинація.

2/11
Як можна заразитися гепатитом В?

Так, але це ще не все.

Можна заразитися не лише через побутові предмети.

Правильно, але це ще не все.

Так, але є й інші можливості.

Гепатит B передається не лише через кров та сперму.

Це не єдиний спосіб передачі гепатиту B.

Гепатит В — це вірус, яким можна заразитися при контакті з інфікованими медичними інструментами, наприклад, у стоматолога, у побуті (зубна щітка, залізний гребінець, ножиці, якими користувалася інфікована людина) або на дитячому майданчику через залишену там голку шприца, навіть якщо кров на ній суха. Вірус дуже стійкий до навколишнього середовища, і навіть засохла кров небезпечна.

3/11
На вашу думку, якими хворобами вже не можна заразитися в Україні?

З початку 2017 року вісім дітей захворіли на правець.

У 2015 році в Україні знову зафіксували випадки поліомієліту.

Україна лишається однією з 14 країн в европейському регіони, де поширюється краснуха.

В Україні можна заразитися всіма інфекційними хворобами, від яких роблять щеплення за календарем. Інфекції можуть спіткати будь-де: у громадському транспорті, у лікарні чи поліклініці, на дитячому майданчику, в садочку або школі.

4/11
Як контролюють якість вакцин?

Якість вакцин перевіряють ще до того, як вони потрапляють до медичних закладів. Важливо, щоб у лікарнях та поліклініках вакцини зберігалися в належних умовах, тобто у холодильнику. Ви завжди можете попросити медсестру показати, де зберігалася вакцина.

Ви помиляєтесь. Оберіть іншу відповідь.

В Україну поставляють такі самі вакцини, як і в інші країни. Кожна вакцина проходить контроль у кілька етапів. Оберіть іншу відповідь.

Саме так

Усі вакцини виробляють серіями. Вакцини, якими користуються в Україні, так само використовують для щеплення в усьому світі. Підробляти вакцини немає сенсу, адже це не препарати широкого вжитку, їх неможливо купити в аптеці або продати напряму до лікарні або поліклініки. Ефективність вакцини здебільшого залежить від умов зберігання.

5/11
Які інфекційні хвороби поширюються в Україні?

станом на вересень 2017 зареєстровано майже дві тисячі випадків кору, у 70 % випадків хворіють діти. Але поширюється не лише це захворювання.

Так, але в Україні поширюються й інші інфекційні хвороби.

У 2016 році зафіксовано 3 132 хворих на кашлюк. І це лише одна з інфекційних хвороб, які поширюються в Україні.

Крім гепатиту B поширюються й інші інфекції.

Кір, грип, кашлюк, гепатит B й інші інфекційні хвороби поширюються в Україні через низький рівень вакцинації. Чим більше людей відмовляються від щеплень, тим частіше траплятимуться інфікування.

6/11
Які можливі наслідки вакцинації?

Не зафіксовано жодного зв’язку між вакцинацією і аутизмом. Оберіть іншу відповідь.

Вакцинація не знижує імунітет. Оберіть іншу відповідь.

Так, це можливо. Є ще кілька нормальних реакцій на щеплення.

Так, це можливо. Це одна з нормальних реакцій на щеплення.

Правильно.

Вакцинація може викликати короткотривалу реакцію: біль, почервоніння, припухлість у місці ін’єкції та підвищення температури тіла впродовж кількох днів. Це означає, що вакцина діє. Наслідок вакцинації — імунітет від хвороби.

7/11
Кому не можна робити щеплення?

Дітям із хронічними хворобами можна і здебільшого особливо потрібно робити щеплення. Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем, щоб дізнатися, як це зробити і які бувають протипокази.

Вагітним можна робити щеплення лише інактивованими вакцинами.

Згідно з рекомендаціями ВОЗ та Центру Контролю за захворюваннями США вакцинацію можна робити при нежиті та навіть при температурі тіла до 38 градусів

Дітям із хронічними хворобами потрібно більше захисту, адже їхні організми витрачають багато сил на протистояння хворобі, а інфекції послаблюють організм. Жінки мають потурбуватися про щеплення, коли готуються до вагітності, адже деякі інфекції призводять до вроджених вад у малюків. Краснуха на ранніх термінах вагітності може спровокувати викидень. При зараженні в другому і третьому триместрі є ризик, що в дитини буде синдром вродженої краснухи, пороки серця, катаракта, сліпота, глухота, розумова відсталість. Тож, живими вакцинами роблять щеплення до вагітності. Вагітним можна робити щеплення інактивованими вакцинами — наприклад, проходити сезонну вакцинацію від грипу на будь-якому терміні вагітності.

Якщо в дитини почервоніле горло або нежить, це не є протипоказанням до вакцинації. Міжнародні рекомендації дозволяють вакцинацію дітям навіть з температурою тіла до 38 градусів. Порадьтеся зі своїм лікарем щодо реальних протипоказів до щепленнь.

8/11
Які можливі ускладнення від хвороби на кір?

Так, але це не єдине можливе ускладнення.

Так, дитина може померти. А якщо виживе, можливі серйозні наслідки.

Так, але це не єдине можливе ускладнення.

Ускладненнями кору можуть бути пневмонія і енцефаліт (ураження головного мозку). Кір може призвести до смерті. Інфікуватися кором можна в будь-якому віці, хвороба вкрай важко протікає також у дорослих.

9/11
Де і як можна заразитися інфекціями, від яких роблять щеплення?

Так, але це ще не все.

Так, але не лише від зараженої людини.

Правильно, але є й інші можливості заразитися.

Так, але це ще не все.

Так, але можна заразитися й іншим шляхом.

Так, але інфекції передаються й іншими шляхами.

Туберкульоз, кашлюк, кір, краснуха, свинка, дифтерія та грип передаються повітряно-крапельним шляхом, отже інфікуватися можна в будь-якому публічному місці, транспорті, кафе, поліклініці. Відомі випадки інфікування гепатитом B через медичний інструмент, наприклад у стоматолога, а також через використані шприці, що трапляються на дитячих майданчиках. Поліомієліт може передаватися через немиті руки та їжу. Правцем дитина може заразитися, подряпавшись цвяхом чи об паркан, через подряпину, у яку потрапить земля.

10/11
Як вакцинація впливає на імунну систему?

Ви помиляєтесь, оберіть іншу відповідь.

Це не так. Оберіть іншу відповідь.

Хвороба може призвести до ускладнень або смерті.

Так.

Вакцинація забезпечує захист від хвороби. Тобто захист від тяжкого перебігу, ускладнень та смерті. Від деяких інфекційних хвороб, наприклад, від гепатиту В, потрібно зробити щеплення декілька разів за певним графіком.

11/11
Коли краще робити щеплення?

Малюк може заразится з перших годин життя.

Дитина контактує зі світом значно раніше, ніж іде до садочку або школи, тому і заразитися може раніше.

Кожна із хвороб, від яких рекомендовані щеплення, може спіткати раптово та мати важкі наслідки.

Інфекційні хвороби можуть спіткати раптово навіть здорову людину.

Так.

Вакцинуючи дитину за календарем та не відкладаючи щеплення, ви своєчасно захистите її від виснажливих інфекційних хвороб, можливих ускладнень та смерті. Важливо вакцинувати дитину з перших днів життя й продовжувати за національним календарем щеплень. Навіть у перший рік життя діти достатньо контактують з іншими людьми, бувають у лікарні, транспорті, поліклініках, де можуть заразитися хворобою. Щеплення — єдиний ефективний захист від інфекцій.

Тепер вам відомі
факти про вакцинацію
та поширення хвороб в Україні

Щоб захистити свого малюка, дізнайтеся більше про хвороби та щеплення від них.

дізнатися
0%
Поділитися
Поділитися